Bursagaz iki ar-ge projesinin başarısını kutladı! 

Bursagaz,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile gerçekleştirilen uzaktan sayaç okuma ve Avrupa Birliği kapsamında yürütülen metan emisyonlarını doğru hesaplama metodu projeleri için kapanış töreni düzenledi. İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Alparslan Şenocak, EWE Turkey Holding CEO’su Dr. Frank Quante, Bursagaz Genel Müdürü Dr. Markus Rapp, şirket yöneticileri ve çok sayıda davetlinin katıldığı törende projelerin başarısı kutlandı. Davetlilerin günün anısına katıldığı robot atölye çalışması ise keyifli görüntülere sahne oldu. 

Türkiye’nin en büyük doğal gaz dağıtım şirketlerinden Bursagaz, ‘birlikte’ ve ‘sorumlu’ ilkeleri doğrultusunda paydaşlarıyla ortak projeler gerçekleştirmeye devam ediyor. Şirket bu kapsamda son olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile uzaktan sayaç okuma (İl MEM AMR) ve Avrupa Birliği kapsamında yürütülen metan emisyonlarını doğru hesaplama metodu (MEEM) projelerini başarıyla hayata geçirdi.

Bursagaz’ın Ar-Ge faaliyetleri çerçevesinde gerçekleştirilen projelerin başarısı, 10 Nisan 2019 Çarşamba günü, Bursagaz’ın Genel Müdürlük binasında düzenlenen törenle kutlandı. İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Alparslan Şenocak, EWE Turkey Holding CEO’su Dr. Frank Quante, Bursagaz Genel Müdürü Dr. Markus Rapp, şirket yöneticileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirilen törende Bursagaz’ın Ar-Ge projeleri ve toplumun her kesimine fayda sağlamayı amaçlayan vizyonu konuklar ile paylaşıldı.

Dr. Markus Rapp: Paydaşlarımızla birlikte verimli ve sürdürülebilir projeler üretiyoruz
Törenin açılış konuşmasını yapan Bursagaz Genel Müdürü Dr. Markus Rapp, Bursagaz’ın bir milyonu aşan abone sayısının kendilerine büyük bir sorumluluk yüklediğini, bu bağlamda önceliklerinin doğal gaz arzını sürekli ve güvenli bir şekilde sağlamak olduğunu dile getirdi. Bu süreçte paydaşlarıyla birlikte hareket etmeye, onların tecrübe ve bilgi birikimlerini faydaya dönüştürmeye özen gösterdiklerini söyleyen Rapp, “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile hayata geçirdiğimiz projede olduğu gibi paydaşlarımızla birlikte yaptığımız projeler, verimlilik ve sürdürülebilirlik konularında kurumlara fayda sağlayan bir çıktıya dönüşüyor. Bizler bir yandan şehrimize değer katmaya yönelik çalışmalarımızı sürdürürken diğer yandan Türkiye’yi temsil eden projelere de imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Avrupa Birliği kapsamında yürütülen metan emisyonlarını doğru hesaplama metodu projesine Türkiye’yi temsilen katıldık ve bu önemli görevi de başarıyla tamamladık. Bursagaz olarak şehrimiz, ülkemiz ve dünyamız için projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Bursagaz Yönetim Sistemleri Müdürü Halit Yılmaz ile projenin hayata geçirilmesine katkı sunan ekiplerin birer konuşma gerçekleştirdiği törende, projenin başarısı pasta kesimiyle kutlanırken Dr. Markus Rapp tarafından ilgili kişilere teşekkür plaketleri takdim edildi. Ar-Ge projelerinin öneminin konuşulduğu günün anısına bir robot atölye çalışması düzenleyen Bursagaz’ın keyifli etkinliği ise renkli görüntülere sahne oldu.