Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik Yaklaşımımız

SOCAR Türkiye grubunun bir parçası olarak, daha temiz bir gelecek için tüm faaliyetlerimizi teknoloji odaklı yönetim anlayışımızla birleştiriyoruz. Sürdürülebilir değerler yaratarak, çevresel, sosyal ve kurumsal performansımızı sürekli olarak iyileştiriyoruz. SOCAR Türkiye grubu olarak faaliyetlerimizi, sürdürülebilirlik ilke ve standartlarına uyumlu bir şekilde yürütüyoruz. Bu kapsamda Birleşmiş Milletler (BM) Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA) ve paydaşlarımızın beklentileri doğrultusunda sürdürülebilirlik stratejimizi şekillendiriyoruz. Böylece, tüm faaliyet alanlarımızda SOCAR Türkiye'nin hedefleriyle uyumlu bir şekilde ilerleyerek sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlıyoruz.

Sektöre örnek teşkil edecek yenilikçi yatırımlarımızla güvenli ve verimli doğal gaz dağıtımının yanı sıra karbon emisyonlarının azaltımı, risk ve atık yönetimi, geri dönüşüm, iş sağlığı ve güvenliği, proses güvenliği, enerji ve kaynak verimliliği konularında da öncülük yapıyoruz. Çalışma ortamımızın daha güvenli ve sağlıklı olması için ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ile hareket ediyoruz. Sürdürülebilir kalkınmayı tüm yönleriyle benimsiyor ve iş modelimizi bu doğrultuda şekillendiriyoruz. Ekonomik ve çevresel performansımızın yanı sıra, sosyal performansımızı da güçlendiriyoruz. Çalışanlarımızın katkılarıyla topluma faydalı projeler hayata geçiriyor ve onların gelişimine destek oluyoruz. Bu sayede, geleceğe daha temiz, daha adil ve daha sürdürülebilir bir dünya bırakmayı hedefliyoruz.

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları

Birleşmiş Milletler tarafından acil eylem çağrısı olarak duyurulan Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA) 17 maddeden oluşuyor. Bu amaçlar, iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında dünyanın karşı karşıya kaldığı ana sorunlara çözümler üretmeyi hedefliyor.

Bursagaz olarak baştan sona tüm operasyonlarımızı SKA’lar çerçevesinde yürütüyoruz. SKA’ların tamamını benimsemekle beraber öncelikli olarak aşağıdaki 8 kalkınma amacını destekliyoruz.

Neler Yapıyoruz?

Bursagaz olarak sürdürülebilirliği en önemli yaklaşım olarak görüyoruz. Sürdürülebilirlik vizyonu ve sorumluluk bilinciyle operasyonlarımızın ekonomik, sosyal ve çevresel etkilerini düşünerek hareket ediyoruz.

Sürdürülebilirlik Raporumuz

etik-değerler-1.png
SOCAR TÜRKİYE 2022
SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU

Bizimle İletişime Geçin

Sosyal Medyada Takip Edin